truchtanie po Łazienkach Królewskich
Slow Jogging

Zapraszamy do Łazienek Królewskich

W niedzielne poranki zapraszam na spotkania Slow Jogging w wyjątkowych przestrzeniach Łazienek Królewskich.  Zajęcia prowadzę ja oraz drugi instruktor Michał. Obiecujemy, że wrócicie do domu tryskający endorfinami i pełni energii na całą resztę dnia.

Slow Jogging to bardzo prosta i niemęcząca aktywność dla każdego – bez względu  na wiek, rozmiar i kondycję fizyczną. Idealna forma ruchu, dla tych, którzy nie lubią biegać, nie lubią sportu i rywalizacji. To świetny sposób by spędzić czas w pięknych okolicznościach parku i jednocześnie zrobić coś pożytecznego dla zdrowia i kondycji.

Truchtamy tak, by móc swobodnie rozmawiać, nie łapiąc zadyszki, zatem nasz trening to również spotkanie towarzyskie. Zamiast spotykać się z przyjaciółką na ploteczki przy kawie i ciastku, zapraszam do Łazienek.

Spotykamy się przy Ogrodzie Chińskim, o godzinie 9:00 rano. W każdą niedzielę, bez względu na pogodę. Zaczynamy od krótkiego wprowadzenia – tłumaczę technikę – by każdy, kto nawet przyszedł pierwszy raz, wiedział na co go czeka. Następnie truchtamy około 50 min alejkami parku by skończyć na placyku, przy bramie głównej kilkoma ćwiczeniami rozciągającymi.

Spotykamy się przy Ogrodzie Chińskim

Truchtamy około 5-6 km. Trudno określić dystans, ponieważ poziom Slow Joggerów jest bardzo zróżnicowany i często zdarza się, że grupa rozpierzcha się po całych Łazienkach. Tym się w ogóle się nie przejmujemy, bo być miło i przyjemnie i nie ma znaczenia, kto przebiegnie więcej kilometrów. Ważne, byśmy na koniec, o godzinie 10:00  spotkali się na placyku na ćwiczenia rozciągające. Jeśli ktoś zaśpi i dotrze do Łazienek po godzinie 9:00, nie ma problemu. Trzeba nas po prostu znaleźć w parku dołączyć do grupy.

Łazienki Królewskie to jeden z najpiękniejszych parków w Warszawie. Kiedyś obowiązywał tam zakaz biegania, teraz Łazienki stały się przyjaznym miejscem, gdzie mieszkańcy Warszawy (i nie tylko) mogą oprócz zwiedzania, aktywnie odpocząć. Jest tam mnóstwo ciekawych wystaw, warsztatów, koncertów. Są też zajęcia sportowe i rekreacyjne. Oprócz zajęć Slow Joggingu, jest nieco bardziej zaawansowana grupa biegowa  Royal Runners Club. Po biegowych zajęciach można zostać na zajęcia jogi.

Dowiedz się więcej o slow joggingu.


Zdjęcie tytułowe: Róża Ziemba

Biegaczka, maratonka, ultramaratonka oraz instruktor slow joggingu. Z wykształcenia nauczyciel wuefu, ale zawodowo zajmuję się marketingiem, a w wolnym czasie prowadzę zajęcia slow joggingu, biegam i od czasu do czasu startuję w biegach górskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *